Postawa oraz zachowanie człowieka

Postawa odnosi się do uczuć, przekonań tudzież predyspozycji behawioralnych skierowanych do ludzi, grup, idei bądź obiektów. Wpływa kobieta na behawior jednostek. Decyduje o http://www.niesporek.pl tym, podczas gdy czynić czy też ochraniać się w danej sytuacji. Postawa jest rodzajem nawyku. Jest to zwyczajny postępowanie robienia rzeczy. Wszystko w życiu `s osoby będzie lepiej, o ile postura osoby dostaje lepiej. Sukcesy natomiast porażki w życiu zależy od czasu postawy jednostek. Jeśli postawy są pozytywne, owo układy międzyludzkie będą pozytywne. Jest ono wewnętrzne tudzież wybitnie trudne do zmiany.

Zachowanie owo sposób, w który dana postać reaguje na swoją postawę. Ta odpowiedź jest czy też pozytywna ewentualnie negatywna, w relacje odkąd tego, podczas gdy postrzega swoje stanowisko. Na przykład, dziecko, które nie zgadza się spośród rodzicami prawdopodobnie ignorować iść aż do szkoły czy też studiować. Ponadto, osoba, która nie lubi innej osoby czy też ma odrobinę szacunku aż do niej może http://www.chrzastowski.pl przedstawić tę postawę w poprzek mówienie jaskrawo aż do tej osoby. Na zachowanie prawdopodobnie interweniować mrowie czynników nie zważając na postawą, w tym przekonania na temat siebie zaś innych, czynniki pieniężne, wpływy społeczne oraz wygoda. Jest to impreza czy też riposta osoby w odpowiedzi na zewnętrzne albo wewnętrzne bodźce. Wskazuje sposób, w jaki coś funkcjonuje albo działa wewnątrz.

Psychologowie definiują postawy jako wyuczoną tendencję aż do oceniania rzeczy w oznaczony sposób. Może to nieść ocenę ludzi, spraw, przedmiotów albo wydarzeń. Takie oceny są częstokroć pozytywne względnie negatywne, ale mogą też znajdować się od czasu do czasu niepewne. Na przykład, możesz dysponować mieszane uczucia co do konkretnej osoby czy też sprawy. Naukowcy sugerują również, że istnieje kilka różnych komponentów, które składają się na postawy. Składniki postawy są od czasu do czasu określane jak CAB albo ABC postawy.

Komponent poznawczy: Twoje myśli i przekonania na ustalony temat.
Komponent afektywny: podczas gdy obiekt, osoba, przeciwność ewentualnie wypadek wpływa na Twoje samopoczucie.
Komponent behawioralny: kiedy budowa ciała wpływa http://www.szczechowski.pl na Twoje zachowanie.

Istnieje wiele czynników, które mogą przyczyniać się na to, kiedy i czemu kształtują się postawy.

Doświadczenie – Postawy kształtują się kawa na ławę w wyniku doświadczenia. Mogą pojawić się w wyniku bezpośredniego doświadczenia osobistego ewentualnie mogą stanowić wynikiem obserwacji.
Czynniki społeczne – Role społeczne natomiast normy społeczne mogą być wyposażonym przenikliwy prestiż na postawy. Role społeczne odnoszą się do tego, podczas gdy http://www.obiala.pl ręce do pracy powinni się ochraniać w określonej roli lub kontekście. Normy społeczne obejmują zasady społeczeństwa dotyczące tego, jakie zachowania są uważane wewnątrz właściwe.
Uczenie się – Postaw wolno się przyuczyć na mnogość sposobów. Zastanów się, w który podejście reklamodawcy wpływają na Twoje stosunek do konkretnego produktu. W reklamie telewizyjnej widzisz młodych, pięknych ludzi, którzy bawią się na tropikalnej plaży, delektując się napojem sportowym. Ten ciekawy i pociągający obraz powoduje, iż rozwijasz pozytywne skojarzenia z tym konkretnym napojem. Ludzie uczą się również postaw poprzez obserwację ludzi wokół nich. Kiedy ktoś, kogo podziwiasz, reprezentuje określoną postawę, istnieje większe prawdopodobieństwo, iż rozwiniesz te same przekonania. Na przykład, dziatwa spędzają co niemiara czasu na obserwowaniu postaw swoich rodziców oraz zwykle zaczynają wytaczać argumenty podobne poglądy.

Czynniki, które wpływają na siłę postawy
Naukowcy odkryli, że pod spodem pewnymi warunkami siła robocza są w wyższym stopniu skłonni chronić się zgodnie ze swoimi postawami:

Gdy Twoje postawy są wynikiem osobistego doświadczenia.
Kiedy jesteś ekspertem w danej dziedzinie.
Kiedy spodziewasz się korzystnego wyniku.
Kiedy postawy są niejednokrotnie wyrażane.
Kiedy możesz byt http://www.brewinski.pl zyskać albo zawieruszyć w związku spośród tą kwestią.

Postawy mogą się zmieniać, żeby zaadaptować się do zachowania
W niektórych przypadkach zasoby ludzkie mogą tak przekształcić swoje nastawienie, ażeby lepiej dostosować je aż do swojego zachowania. Dysonans kognitywny owo zjawisko, w którym osoba doświadcza psychologicznego niepokoju z powodu sprzecznych myśli albo przekonań. Aby zmniejszać się owo napięcie, ludzie mogą przekuć swoje postawy, iżby odzwierciedlić swoje inne przekonania bądź rzeczywiste zachowania. Wyobraź sobie następującą sytuację: Zawsze przywiązywałeś dużą wagę do bezpieczeństwa finansowego, jednakże zaczynasz natrafiać się z kimś, który jest nadzwyczaj chwiejący się finansowo. Aby zmniejszać się napięcie podyktowane sprzecznymi przekonaniami tudzież zachowaniem, masz dwójka możliwości. Możesz zrealizować alians i poszukać partnera, jaki jest w wyższym stopniu bezpieczny finansowo, ewentualnie możesz zmniejszyć ważność stabilności finansowej. W celu zminimalizowania dysonansu pomiędzy sprzecznym nastawieniem zaś zachowaniem, musisz lub dokonać zmiany nastawienie, względnie przeistoczyć swoje działania.

Zmiana postawy
Chociaż postawy mogą być wyposażonym ogromny istotność na zachowanie, nie są one niezmienne. Te same wpływy, które prowadzą aż do kształtowania postawy, mogą i spowodować jej zmianę.