Ważne rzeczy do sprawdzenia zanim przeprowadzką aż do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe mieszkanie w swoim przedziale cenowym i jesteś gotowy aż do przeprowadzki. Ale poprzednio spakujesz swoje torby natomiast pudełka a załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał poczynić inspekcja mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, to jest podczas gdy bieganie za pomocą listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz za sprawą kwatera z właścicielem lub agentem wynajmu tudzież ustalić, jednakowoż są jakieś problemy, które wymagają naprawy przed wprowadzeniem się.

Oto nieco ważnych rzeczy do sprawdzenia poprzednio przeprowadzką aż do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, że czujniki dymu tudzież gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku zaś inne obszary pod spodem kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, azaliż są owo zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, iż jederman izba ma otwierane otwór okienny całkiem duże, tak aby wolno było za sprawą nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, jaki jest plan ewakuacji pożarowej w budynku oraz upewnij się, iż wiesz, gdzie się udać.

Drzwi zaś okna
Upewnij się, iż wszystkie zamki i gałki drzwiowe są bezpieczne oraz nie chwieją się natomiast że otrzymasz klucze aż do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna zaś drzwi, iżby upewnić się, iż otwierają się tudzież zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest to także dobra okazja, żeby sprawdzić, azali nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się wokół toalet zaś pod i około każdego zlewu, iżby upewnić się, iż nico nie jest wilgotne czy też nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, iż krany wyłączają się przyzwoicie a iż wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę natomiast zlewozmywaki poniżej kątem brakującej fugi ewentualnie płytek.
Włącz prysznic, aby sprawdzić przymus wody natomiast temperaturę gorącej wody. Ważne jest, ażeby dowiedzieć się, azaliż dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, azali też twoja jednostka ma http://www.herbut.eu swój własny. (To przypadkiem przyczyniać się na rodzaj prysznica, jaki będziesz pył rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, by upewnić się, że działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj każdy palnik i piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, platforma klimatyzacji/ogrzewania, pralkę a suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, że jest czysta, jasna, dobrze utrzymana tudzież dostępna wręcz przeciwnie w celu mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego jak radio czy też zegar, iżby poddać próbie gniazdka.
Wyłącz tudzież włącz wszystkie wyłączniki ścienne, iżby upewnić się, że działają prawidłowo.